انسان همیشه برآن است که کارخود را به صورت ماشینی انجام بدهد.بادانستن این نکته انتخاب بهترین توستر همیشه دردسرساز است زیرا بازار پراز مدل های مختلف توستر است که همه ادعا دارند درنوع خودبهترین هستند. وبدتراز همه این است که بیشتر مردم بدون این که حتی کاربرد توستر را بدانند برای خرید آن اقدام می کنند.اگر شماهم جزوآ ن دسته ازافرادهستید که ویژگی های توستر وکاربرد آن را نمی دانید،من تصمیم گرفتم دراین مقاله به بررسی این که توستر چیست وچه نکاتی قبل خرید توستر باید بدانیم بپردازم.

تاریخچه توستر

توستر های برقی کمتر از یک دهه است که ساخته و وارد بازار شده اند.درزمان های گذشته نیزمردم نان به صورت تست در ۶۰۰ سال گذشته در بین مردم رایج بوده است که آنها نان را روی آتش برشته می کردند.اولین توستر در سال ۱۸۹۳توسط آلن مک استرز ساخته شد که تا آن زمان اختراع نشده بود که وی این دستگاه را (Ecips Toster )نامید وتوسط کرومپتون به بازار عرضه و تولید شد . به زبان ساده توستر یک وسیله آشپزخونه ،کاربر پسند وساده است که برای پخت وپز  وبرشته کردن انواع نان  و…از آن استفاده می شود.

نکات مهم خرید توستر

۱-یکی ازنکاتی که باید هنگام خرید توستر به آن توجه کنید ظرفیت توستر است که باید برحسب نیاز خود ظرفیت توستر را انتخاب کنید وهزینه اضافی برای خرید ظرفیت های بزرگ نپردازید.

۲-چندکاره بودن توستر:حتما توستری خریدارکنید که برای چندین نوع پخت مناسب باشد مانندپخت کباب،نان…

۳- سعی کنید رنگ توستری که خریداری می کنید هماهنگ با سایر وسایل آشپزخانه باشد و آن را ست کنیدکاری که این روزا همه ی خانم ها انجام میدهند.

۴- ظاهر وسایز توستر نیز متناسب با آشپزخانه باشد مثلا یک توستر با سایز خیلی بزرگ اصلا مناسب آشپزخانه های کوچک ونقلی نیست.

طرز کار توستر

انواع مختلفی توستر در بازار وجود دارد که همه ویژگی های مختلفی دارند وبسته به آن روش استفاده از آن ها را منحصر به فرد می کند.که ما در این جا یک روش کلی استفاده از آن را بیان میکنیم :

۱-در ابتدا نان یا گوشت یا هرچیزی که قصد پخت آن را دارید داخل سینی یا ظرف بگذارید وآن را داخل توستر بگذارید.

۲- تنظیم درجه توستر: بعد از مرحله شماره ۱باید زمان پخت را انتخاب کنید که با استفاده از دکمه ی جلوی آن را تنظیم کنید وانتخاب کنیم تا چه حدی می خواهیم برشته شود. دربیشتر توسترها چندین نوع تنظیم ازکمترین درجه تا بیشترین درجه وجود دارد.اگردراستفاده از توستر فردی مبتدی هستید به شما توصیه میکنم که تنظیمات زمان تنظیم آن را روی ۲یا۳درجه بگذارید که نان تا سطح متوسطی برشته شود ونسوزد. سایرتوسترها تنظیمات متفاوتی برای پخت انواع شیرینی ها ،نان تست ،پخت سبزیجات و..دارند که انتخاب باشماست  که برای پخت کدام یک زمان آن را تنظیم کنید.

آون توستر نوبل کینگ مدل NF-1004

۳- دکمه استارت را بزنید وحتما خودتان در زمان پخت توستررا چک کنید که مبادا موادی که داخل آن گذاشتید، بسوزد .بیشترین استفاده توستر برای نان میباشدکه معمولا برشته شدن نان ۱یا ۲دقیقه طول میکشد. حتی اگر توسترها دارای زمانبندی دقیق برای هر نوع پختی باشد توستر را به حال خود رها نکنید تا آلارم هشدار بدهد که اگر احساس کردید نان در حال سوختن است فورا آن را بیرون بیاورید.

۴- مواد پخته شده را بیاورید.برای ایمنی خود هنگام دراوردن سینی حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید وبا ابزارفلزی آن را بیرون نیاورید زیرا ممکن است برق داشته باشد .

معرفی آون توستر نوبل

آون توستر نوبل مدلNF-1004  با ظرفیت ۴۰ لیتر یکی از پرطرفدارترین توستر ها است .توسترهای نوبل دارای یک نوع سینی هستند که  گنجایش هرگونه مواد غذایی که میخواهید پخته شود را داشته باشدو همچنین دارای جوجه گردان نیز میباشد البته ناگفته نماند که قابلیت پخت کباب را نیز دارد. کمتر کسی هست که مدل نوبل را نشناسد که توسترهای این برند تاکنون ۹۷درصد رضایت کاربران را به خود جلب کرده است.

آون توستر نوبل کینگ مدل NF-1004
https://alimojood.ir/product/1764142/%D8%A2%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%A8%D9%84-%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%AF%D9%84-NF-1004

خرید توستر

توسترها برندهای مختلفی مانند نوبل،پارس خزر وسایا دارند که خرید یک برند ممکن است قیمتی چندین برابر برندهای دیگر داشته باشد ولی باهمان کیفیت باشد شما می توانید برند نوبل را از فروشگاه های معتبر مانند الکتریک عمده ،دیجی کالا و..خریداری کنید با ضمانت بازگشت وتحویل سریع.

آون توستر کویین هوم مدل QH-9250
https://alimojood.ir/product/3035245/%D8%A2%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%88%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%AF%D9%84-QH-9250

جهت مقایسه و خرید تمام توتسر های موجود در بازار به سایت علیموجود مراجعه بفرمایید.هرمدل توتسری که بخایین موجوده فقط کافیه اسم محصولبنویسید و دکمه سرچ را بزنید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
پشتیبانی در واتس اپ